Кариери

За нас е удоволствие, че сте направили първата стъпка за получаване на информация относно кариера в „Алфа Грисин Инфотех БГ” АД

Хората са от огромно значение за нас. Нашият успех зависи от уменията и творческите им способности, интелектуалните и личностните им качества. „Алфа Грисин Инфотех БГ” АД

разбира, че хората са движещата сила на успеха. Всеки човек е насърчаван да поема лична отговорност, да допринася активно за дългосрочното устойчиво развитие на бизнеса.

Ако вярвате, че имате качествата, необходими за добавяне на стойност към групата на Алфа Грисин, с които да ни помогнете да вървим напред към бъдещето като лидер в областта на критични бизнес приложения, бихме искали да чуем вашето мнение, независимо от това дали има публикувани свободни работни места.

Service Engineer – Air Conditioning (Ref. TD/ME001)

If you’re a field engineer with mechanical/refrigeration engineering background and have excellent customer relationship skills, this opportunity might be for you!

Отговорности:
  • Installation & Commissioning of High Precision Air Conditioning (HPAC) and/or VRV units
  • Providing breakdown support, repair, planned preventive maintenance
  • Fault finding and repairing to component level on HPAC and/or VRV units.
Изисквания:
  • Diploma in Mechanical/Refrigeration Engineering with at least 2 years field service experience of HPAC and/or VRV Air Conditioning
  • Comfortable in the dynamic atmosphere of a technical organization with a rapidly expanding customer base
  • Vibrant and energetic attitude, willingness to perform and get things done
  • Professional attitude to all aspects of customer care
  • Excellent knowledge of Bulgarian and English is essential
  • PC literate with advanced knowledge of MS Office, Excel
  • Must be prepared for extensive travel within Bulgaria and flexibility with working hours
  • Full driving license

Please send your CV in English, quoting the position title.

Only short-listed candidates will be contacted. All applications will be treated in the strictest confidence.

Service Engineer – Power (Ref. TD/EE001)

If you’re a field engineer with electrical engineering background and have excellent customer relationship skills, this opportunity might be for you!

  • Installation & Commissioning of UPS and/or Diesel Generators
  • Fault finding and repairing to component level on analogue and digital electrical and electronic power supplies (UPS) and/or Diesel Generators.
Изисквания:
  • Diploma in Electrical Engineering with at least 2 years field service experience of UPS and/or Diesel Generators

Новини

25 окт 2010Datacenter Infrastructure in Sofiaповече

20 яну 2010Liebert XDFN Panduit Editionповече

21 дек 2009Liebert CRVповече

White papers

01 май 2011Application Considerations for Cooling Small Computer and...повече

01 апр 2011Longevity of Key Components in Uninterruptible Power Systemsповече